ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI
+90 552 425 00 00
Dil Seçin
trende

PERSONEL ARAŞTIRMASI

Anasayfa » PERSONEL ARAŞTIRMASI

Personel Araştırması İçin Dedektiflik Hizmeti

Personel araştırması ile alınacak olan personele kolaylıkla karar vermek mümkündür. Personel almak özellikle büyük kurumlar için oldukça zor işlemdir. Personel ile paylaşılacak olan bilgilerin rakip firma ile paylaşılır paylaşılmayacağından firma içinde diğer personeller ile kuracağı ilişkiye kadar birçok farklı sorun ile karşılaşılmaktadır. Personel araştırması için tutulan dedektifler özellikle kişinin aile hayatını araştırmaktadır. Personel araştırmasında aile hayatı, sosyal çevresi, arkadaşları, okuduğu okullar, sosyal medya kullanımı ve iş hayatı gibi birçok farklı konu üzerinde araştırma yapılmaktadır. Dedektif ile personel araştırma sonucunda yararlı bilgiler elde edilir. Bu araştırmalar oldukça uzun sürecek gibi görünse de yaklaşık üç günde personel araştırması sonuçlanacaktır.

Personel Araştırması Neden Yapılır?

Personel alımı özellikle gizlilikle yürütülen çalışmalar yapan şirketler için oldukça önemlidir. Personel alınırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı konu bulunmaktadır. Personel sorgulama ile doğru personele ulaşmak mümkündür. Personel alımında işe alınacak kişinin aile hayatından sosyal çevresine sosyal medya kullanımındaki paylaşımlarından beğenilere takip ettikleri kişilere kadar geniş bir araştırılma yapılarak şirket ortamında diğer çalışanlar ile nasıl geçineceğini önceden saptamak mümkündür.

Sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar, beğendikleri gönderiler ve takip ettikleri kişiler ile hayat görüşünü belirmek mümkündür. Personel alınırken en dikkat edilen konulardan biride eski çalıştığı şirketten ayırma nedeni ve oradaki iş ahlakıdır. Eski çalıştığı firmada nasıl davrandığı ve neden ayrıldığını araştırılarak yeni iş hayatında nasıl davranacağı saplanabilir. Personel sorgulayacak dedektif ile çalışmak iş veren için büyük bir kolaylıktır.

Personel Araştırması Nasıl Yapılır?

Personel araştırması için işe alınacak kişinin sosyal medyada sanal ortamda ve sahada arkadaş çevresi, aile ilişkisiyle ilgili araştırma yapılmalıdır. Ailesi ve arkadaşları ile iyi bir iletişimi olan kişiler genellikle sorunsuz ve mutlu kişilerdir. Aile ve arkadaşları ile iyi geçinemeyen kişiler genellikle sorunlu kişilerdir. Ailesi ve kendi seçtiği arkadaşları ile geçinemeyen kişiler iş ortamındaki kişiler ile hiç geçinemeyecek ve sürekli sorunlar çıkaracaktır. Personel araştırma için dedektif tutmak en doğru karardır. Personel araştırması yapılırken özellikle dürüst olun olmadığını kontrol etmek oldukça önemlidir. Yalan söyleyen ve gerçekleri saklayan kişiler ile iş arkadaşlığı yürütmek mümkün değildir.

Personel Araştırması Sonucunda Hangi Bilgilere Ulaşmak Mümkündür?

Personel araştırması ile işe alınacak kişinin aile yaşantısı arkadaş çevresi ve dürüstlüğüne ulaşmak mümkün olacaktır. Personel araştırması sonucunda elde edilen bilgiler ışığında işe alınacak kişi seçimi kolaylaşacaktır. Eğer başvuruda bulunan birkaç farklı kişi var ise iş başvurusundan bulunanların araştırılmasıyla şirket, şirket yetkilileri ve personel ile en iyi uyumu sağlayacak olan kişi kolaylıkla tespit edilebilir. Personel takibi ile işe alınan ve şüphe edilen personellerinde izlemesi mümkündür. İş alımından sonra işten çıkarmayla tazminat ödemek yerine işe almadan personel araştırması yapılacak yaklaşık üç gün içinde doğru personele ulaşmak mümkündür. Personel alımı özellikle güvenlikle ilgili işler yapan şirket için özellikle önemli bir konudur.

YASAL UYARI – BİLGİLENDİRME

Private Detective (Özel Dedektif) bürosu 2008 yılında kurulmuş olup İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla illerinde Kurumsal ofisleri bulunan bir resmi araştırma ve danışmanlık bürosu şirketidir. Maliye bakanlığı ve Ankara ticaret odasına kayıtlı olup faaliyet belgesi ve marka tescil belgeleri bulunmaktadır. Web sitemiz içeriğinde bulunan figür, resim, materyal, döküman ve diğer yazılar tarafımıza aittir. İzinsiz bu bilgilerin kopyalanması ve çoğaltılması durumunda yasal haklarımızı kullanacağımızı bilmenizi isteriz.