ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI
+90 552 425 00 00
Dil Seçin
trende

ÖGRENCİ ARAŞTIRMASI

Anasayfa » ÖGRENCİ ARAŞTIRMASI

Öğrenci Araştırması Nasıl Yapılır?

Çocuklar için yapılan birçok farklı fedakarlık içinde onların yanında olunamayan zamanlarda dedektifler aracılığıyla öğrenci araştırması yapılarak doğru bilgiler edinmek mümkündür. Okullar, sosyal çevre özellikle sosyal medya ortamında kimler ile tanıştığı ve özel hayatına aldığını kontrol etmek amacıyla yapılan öğrenci araştırması ile çocukların korunmasında fayda sağlar. Özellikle zararlı madde kullanımının ilkokul çağına kadar düşmesiyle oldukça dikkat edilmesi gerekilen alkol, uyuşturucu gibi madde kullanımını engellemek adına öğrenci araştırması yapılabilir. Öğrenci araştırması veliler tarafından yaptırmak özellikle 18 yaşından küçük reşit olmayan öğrencilerde özel hayat ihlaline girmemektedir.

Öğrenci Araştırması Nedir?

Öğrenci araştırması ile çocukların okul çevresi, arkadaş çevresi, kötü alışkanlıkları gibi birçok konu hakkında fikir sahibi olunabilir. Özellikle farklı şehirde okutulan öğrenciler ya da zararlı madde kullanımından şüphe edilen öğrencilerin aileleri tartından gerek görülen öğrenci takibi yasal sınırlar içerinde gerçekleştirilmektedir. Öğrenciyi araştırmak için profesyonel bir dedektif ile çalışılmalıdır. Sosyal medya kullanımın oldukça yaygın olduğu bu dönemle oldukça fazla kişi ile sosyal medya üzerinden iletişim kurmak mümkünken yaşı küçük ya da iyi niyetli öğrencilerin kötü düşünceli kişiler tarafından zarara uğramamasını sağlamak amacıyla yapılan öğrenci takibi özellikle 18 yaşından küçük çocuklar için gerekli bir uygulamadır.

Öğrenci Araştırması Neden Yapılır?

Öğrenci takibi için mutlaka en profesyonel dedektifler ile çalışmalıdır çünkü öğrenciler oldukça zeki kişilerdir ve dedektiflerin yakalama şansları yüksektir. Öğrenci araştırması ile öğrencinin okulda kimler ile arkadaşlık yaptığı, sosyal medya üzerinden kimler ile konuşup tanıştığı, sosyal çevresinde kimler ile görüştüğü gibi birçok farklı bilgilere ulaşılmaktadır. Özellikle uyuşturucu, alkol gibi zararlı madde kullanımından şüphe edilen öğrencilerin velileri tarafından yaptırılan öğrenci takibi yaşı 18’den küçük çocuklar için mutlaka yapılmalıdır.

Okul, sosyal çevre gibi alanlarda birebir takip ve sosyal medya kullanımı ve telefonda kimle aile mesajlaştığı ile ilgili de siber takip ile öğrenci araştırması oldukça detaylı bir şekilde yapılmaktadır. Öğrenci araştırma dedektif ile yapılması gereken bir işlemdir. Yaşı 18’den küçük yetişkin olmayan çocuklar için özel hayat ihlali aileler tarafından yapılmasında bir zarar bulunmamaktır. Bu yüzden bu uygulama zararlı bir işlemden çok çocukların gelişimleri için yararlı bir işlemdir.

Öğrenci Araştırması ile Elde Edilen Sonuçlar Nelerdir?

Öğrenci araştırması ile öğrencinin birçok farklı gizli alışkanlıkları, arkadaşları ortaya çıkabilir. Öğrenci araştırmak için dedektif bulurken mutlaka iyi bir araştırma yapılmalıdır. Öğrenci araştırması ile alkol ve uyuşturucu gibi zararlı madde kullanıp kullanmadıkları ortaya çıkar. Bağımlı olan birinin hiç uyuşturucu ve alkol almadan geçirdikleri bir hafta olması imkansızdır. Siyasi eğilimler özellikle üniversite okuyan öğrencilerde oldukça fanatik olabiliyor bu gibi eğilimlerin öğrencilerde olur olmadığı öğrenci takibi ile mümkündür. Kumar gibi en bağımlılık yaratan sorunlar da bu takip süresinde çıkmaktadır. Öğrenci takibi dedektif ile sosyal medyada konuştuğu zararlı kişilerde yakalanmaktadır. Öğrenci araştırması yaklaşık bir hafta içinde sonuçlanan ve en doğru sonuçlara ulaşan bir yöntemdir.

YASAL UYARI – BİLGİLENDİRME

Private Detective (Özel Dedektif) bürosu 2008 yılında kurulmuş olup İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla illerinde Kurumsal ofisleri bulunan bir resmi araştırma ve danışmanlık bürosu şirketidir. Maliye bakanlığı ve Ankara ticaret odasına kayıtlı olup faaliyet belgesi ve marka tescil belgeleri bulunmaktadır. Web sitemiz içeriğinde bulunan figür, resim, materyal, döküman ve diğer yazılar tarafımıza aittir. İzinsiz bu bilgilerin kopyalanması ve çoğaltılması durumunda yasal haklarımızı kullanacağımızı bilmenizi isteriz.