ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI
+90 552 425 00 00
Dil Seçin
trende

İCRA ARAŞTIRMASI

Anasayfa » İCRA ARAŞTIRMASI

İcra Araştırması İçin Dedektiflik

İcra takibi özellikle regal olmayan kişilerden borç alındığında yapılan bir işlemdir. İcra takibi yapılırken her iki taraftan da dedektiflik hizmeti istenebilir. Borçlu olanda alacaklı olanda icra takibi için dedektiflik hizmeti almak isteyebilir. Dedektiflik hizmeti almak isteyen kişilerin doğru bilgileri vermesiyle icra araştırması oldukça kolay bir şekilde yapılacak ve en uzun dört gün içinde doğru bilgilere ulaşılacaktır. İcra araştırması için oldukça kapsamlı araştırma gerekmektedir.

İcra araştırması Nasıl Yapılır?

İcra araştırması yapılması için en doğru bilgiler dedektiflere iletilmelidir. İcra araştırması ile hem borçluların borçlarını öğrenmesi hem de alacaklıların borçluların yerini tespit etmesi mümkündür. Borçlu olan kişilerde alacaklı olan kişilerde icra takibi yaptırabilmektedir. Alacaklı olan kişiler eğer borçlu olan kişi ortadan kaybolduğunda borcunu tahsil etmek için borçlu olan kişiye adresinde veya iş ortamında ulaşılmıyorsa dedektif tutularak borçlu olan kişiye ulaşılabilir. İcra araştırmasında eğer borçlu olan kişi icra araştırması yaptıracak ise araştırma için gerekli bilgiler detaylı olarak verilmelidir. Borçlu kişilerin yakınları da kişiler üzerinden borç sorgulaması yapılmaktadır. İcra sorgulama ile gerekli borç bilgilerine ulaşmak mümkündür. İcra araştırması oldukça kısa bir sürede sonuçlanması mümkündür. Dört gün gibi oldukça kısa bir sürede icra araştırması hem borçluya ulaşmak hem de icraların öğrenilmesi için yeterli bir süredir.

İcra Araştırması İçin Dedektif Hizmeti Nasıl Alınır?

İcra araştırması için öncelikli dedektif ile yapılacak olan görüşmede borçlu mu yoksa alacaklı mı olduğunu söylemek önemlidir. Dedektif icra sorgulama ile verilen dedektiflik hizmetlerinden birisidir. Borcu olan kişilerin hangi kurumla veya kişilere borçlu olduğunu öğrenmek için de icra dedektifi yapılabilir. İcra araştırmasında eğer alacaklı iseniz ve icra takibi yaptırarak borçluya ulaşmak isterseniz borçlu kaçak konumunda ise borçlunun yakın çevresi takip altına alınarak borçluya ulaşmak mümkündür.

İcra araştırması ile dedektifler yardımıyla her türlü konuda açıklık getirmek mümkündür. İcra araştırması yaklaşık olarak dört gün sürmektedir. Dedektif icra takibi ile gerekli borç bilgilerine ulaşmak mümkündür. Eğer alacaklı iseniz dört günlük bir süre ile borçluya ulaşmak mümkündür. Eğer ki icra takibi yaptırmak isteyen bir borçlu iseniz bu süre nerdeyse iki gün kadar kısa bir süre ile sonuçlanmaktadır.

İcra Araştırması İçin Nasıl Bir Yol Özlenmelidir?

İcra araştırması için öncelikle bu işte uzman bir dedektif ile çalışılmalıdır. İcra araştırmasında alacaklı iseniz borçlunun takibinin yapılması borçlu kaçak durumda ise biraz zor olabilmektedir. Kaçak borçlu mutlaka adresinden veya iş yerinden uzakta kendine bir korunaklı alan yaratmıştır. Bu korunaklı alanı bulmak için iyi araştırmalar yapılmalıdır.
İcra araştırma dedektiflik ile oldukça kolay sonuç vermektedir. İcra araştırmasında eğer borçlu durumda iseniz icra takibi yapılacak hangi borçların olduğunu belirlenir. İcra araştırmasında borçlu olan kişilerin yakınların da borç araştırması yapabilir. İcra araştırması ile hem alacaklılar hem de borçluların icra takibinin yapılması mümkündür.

YASAL UYARI – BİLGİLENDİRME

Pozitif Dedektiflik (Özel Dedektif) bürosu 2008 yılında kurulmuş olup İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla illerinde Kurumsal ofisleri bulunan bir resmi araştırma ve danışmanlık bürosu şirketidir. Maliye bakanlığı ve Ankara ticaret odasına kayıtlı olup faaliyet belgesi ve marka tescil belgeleri bulunmaktadır. Web sitemiz içeriğinde bulunan figür, resim, materyal, döküman ve diğer yazılar tarafımıza aittir. İzinsiz bu bilgilerin kopyalanması ve çoğaltılması durumunda yasal haklarımızı kullanacağımızı bilmenizi isteriz.