ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI
+90 552 425 00 00
Dil Seçin
trende

EVLİLİK ÖNCESİ ARAŞTIRMA

Anasayfa » EVLİLİK ÖNCESİ ARAŞTIRMA

Evlilik Öncesi Araştırma Nedir, Nasıl Yapılır?

Evlilik kararı almak oldukça ciddi bir konu olduğu için evlilik öncesi araştırma yaptırmak oldukça olağan bir işlemdir. Evlilik öncesinde araştırma yapılarak ömür boyu hayatınızın bir parçası hatta hayatınızın tümü olacak kişinin aslında nasıl biri olduğunu anlamak mümkündür. Toplumun en küçük yapı taşı olan aile kurumunu kurmuş olduğunu kişinin aslında nasıl biri olduğunu merak etmek olduğu doğaldır. Bu yüzden aile kurmadan önce evlilik öncesi araştırma yapmak oldukça doğal bir işlemdir. Özellikle sosyal medya ortamında tanışmaların arttığı son dönenlerde karşıdaki kişinin doğru söyleyip söylemediği oldukça şüphe duyulacak bir durum olmuştur. Bu yüzden evleneceğiniz kişinin sosyal çevresini, ailesini, maddi durumu, işini dedektifler vasıtasıyla öğrenmeniz mümkündür.

Evlilik Öncesi Araştırma Neden Yapılır?

Evlilik bir insan ile hayatını paylaşmak olarak adlandırılsa da aslında evlilik biri ile tüm hayatı birlikte yaşamaktır. Tüm hayatını tüm zamanını birlikte geçireceğin kişinin özellikle yalan söylediği düşünülüyor ise evlilik kararı almadan ne kadar dürüst olduğunu anlamak amacıyla evlilik öncesi şahıs araştırması yapılmaktadır. Bu durum yanlış gibi algılansa da oldukça doğal bir işlemdir. Özellikle son dönemlerde sosyal medya ile tanışma ve arkadaşlıklar arttığı için mutlaka evlilik gibi mühim bir karar verilmeden önce evlilik öncesi araştırması yapılmalıdır. Dolandırıcıların özellikle uyguladığı evlilik işlemi son dönemlerde oldukça popülerdir. Bu yüzden mutlaka iyi tanımadığını düşündüğünüz kişiler üzerinde evlilik öncesi araştırma yaptırmanız gerekmektedir.

Evlilik Öncesi Araştırma Hizmeti ile Hangi Bilgilere Ulaşılır?

Evlilik öncesi araştırması ile evleneceğiniz kişi hakkında oldukça detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür. Evlenilecek olan kişilerin dedektiflik araştırması ile geçmişte bir suça karışıp karışmadığı, uyuşturucu, alkol, sigara, kumar gibi herhangi bir bağımlılığı olup olmadığı, cinsel sapkınlıklarının olup olmadığı, maddi durumu, ailesi ve arkadaşları ile olan ilişkileri, ailesinin nasıl insanlar olduğu, yalan söylemek gibi alışkanlıklarının olup olmadığı saptanmaktadır. Evlilik öncesinde araştırma yaptırmak için mutlaka bir dedektif ile çalışılmalıdır. Evlilik öncesi araştırma genellikle bir hafta içinde araştırma içinde olan kişinin alışkanlıkları incelenerek tespit edilmektedir. Evlilik öncesi araştırma ile oldukça yararlı bilgilere ulaşmak mümkündür.

Evlilik Öncesi Araştırması Nasıl Yapılır?

Evlilik öncesinde yaptıracak olan araştırma profesyonel olan dedektifler sayesinde oldukça basit bir şekilde evlenilecek olan kişinin tüm hayatının detaylarına ulaşmak mümkündür. Evlilik öncesinde araştırma yaptırmak için mümkün olduğunda profesyonel bir dedektif ile çalışmak önemlidir. Evlilik öncesi araştırma araştırılan kişinin bir hafta boyunca evinde, işinde ve sosyal çevresinde yaptıkları incelenerek elde edilen sonuçlar ile ulaşılır. Evlenilecek kişinin tam alışkanlıkları ortaya çıkmaktadır. Araştırma kapsamında bulunan tüm bilgiler raporlar ve fotoğraflar eşliğinde araştırma yaptıran kişiye sunulmaktadır. Evlilik öncesi araştırma için özellikle oldukça titizlik ile yürütülen bir işlem olduğundan yeterli bilgilerin elde edinilmesi için oldukça sabırlı olunmalıdır.

YASAL UYARI – BİLGİLENDİRME

Pozitif Dedektiflik (Özel Dedektif) bürosu 2008 yılında kurulmuş olup İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla illerinde Kurumsal ofisleri bulunan bir resmi araştırma ve danışmanlık bürosu şirketidir. Maliye bakanlığı ve Ankara ticaret odasına kayıtlı olup faaliyet belgesi ve marka tescil belgeleri bulunmaktadır. Web sitemiz içeriğinde bulunan figür, resim, materyal, döküman ve diğer yazılar tarafımıza aittir. İzinsiz bu bilgilerin kopyalanması ve çoğaltılması durumunda yasal haklarımızı kullanacağımızı bilmenizi isteriz.