ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI
+90 552 425 00 00
Dil Seçin
trende

EŞ TAKİBİ

Anasayfa » EŞ TAKİBİ

Eş Takibi Nedir, Eş Takibi Nasıl Yapılır?

Eş takibi evlilik içinde tarafların birinin aldatma şüphesi duyması üzerine veya boşanma arifesinde olan çiftin mahkemene delil sunması üzerine yaptırdığı bir işlemdir. Eş takibi yaklaşık 7 gün boyunca 24 saat kesintisiz olarak yapılmaktadır. Detaylı olarak takibe alınan kişinin görüştüğü kişiler ile yakınlık ilişkisinden sosyal medyadaki hesaplarına kadar takip. Altına alınır. Eş takibi sayesinde günümüz birçok yasak ilişki ortaya çıkmıştır. Eş takibi ile kişinin gittiği tüm mekanlar, görüştüğü insanlar ile olan samimiyeti tüm çıplaklığı ile göz önüne serilir. Eş takibi yapmak için mutlak bir dedektif ile görüşülmelidir.

Eş Takibi Nedir?

Eş takibi birbirinden şüphe duyan eşlerin yaptırdığı bir işlemdir. Eşinin kendisini aldattığını düşünen kişi dedektifler aracılığıyla eşini takip ettirir ve şüphelerinde yanıldığını ya da doğru şüpheye kapıldığını anlar. Eş takibi 24 saat kesintisiz olarak devam ederek en fazla 1 hafta içinde sonuçlanır. Genellikle kadınlar erkeklerin kendilerini aldattığından emin olarak dedektiflere danışır. Kadınla aldatıldıklarından emindir sadece mahkemeye sunmak için kanıtlara ihtiyaçları vardır. Eş takibi yaptırma aldatıldığını düşünen kişiler için mutlaka gereklidir. Erkekler ise kadınların onları aldattığından şüphe ederler bazen yanılırlar bazen de yanılmaz. Fakat kadınlar kesinlikle emin olarak dedektiflerin yolunu tutarlar sadece inanmaya ve gözleriyle görmeye ihtiyaçları vardır. Eş takibi ile aldatmayı kanıtlamak mümkündür.

Eş Takibi Nasıl Yapılır?

Eş takibi yapılırken öncelikle dedektiflik bürosuna gelen kişinin verdiği bilgiler oldukça önemlidir. Takip edilecek kişinin nerede çalıştığı, nerelere sık gittiği, sosyal medya hesaplarını kullanma sıklığı gibi bilgiler ışığında dedektifler doğru bir yol izleyecektir. Dedektifler 24 saat boyunca takip edilecek olan kişiyi her detaya kadar inceleme altına alır. Bir hafta boyunca izlenen kişi aldatıyor ise mutlaka bu süre zarfı içinde yakalanır. Eş takibi yaptırmak için mutlaka tecrübeli bir dedektif ile çalışılmalıdır. Eş takibi bazen sonuçsuz kalabilir. Bazen aldatıldığını düşünen kişi yanılır ve dedektifler bunu kanıtlar. Oldukça titiz bir şekilde yürütülmesi gereken eş takibinde eğer dedektif kişiye takip edildiğini fark ettirirse takip edilen kişi ona göre davranarak doğruya ulaşmak imkansız olacaktır.

Eş Takibi Neden Yapılır?

Eş takibi özellilke mahkemede delil olarak sunulmak için yapılır. Mahkemede sunulacak aldatma ispatı, zina kanıtı, ihanet kanıtı gibi kanıtlar aile hukuku içinde aldatmayan eş için mahkemede yararına olacaktır. Eş takibi ile aldatmanın kanıtlanması için fotoğraflara, videolara yer verilmelidir. Aldatma kanıtlarının somut delil olması gerekmektedir. Mahkemede aldatan eş suçlu olarak bulunduğu için aldatılan eşin talep ettiklerini karşılamak yükümlüğündedir. Eş takibi dedektif tarafından profesyonelce yapılmalıdır. Evlilikte çocuk var ise çocuğun velayet hakkı aldatılan eşten yana kullanılır. Nafaka ve mal hakkında da gözetilen aldatılmış olan eş mahkeme kararı ile maddi ve manevi tazminat alır. Aldatılan eş sadakatsizlikten dolayı maddi ve manevi tazminatını alabilmesi için aldatıldığını öğrendikten sonra 6 ay içerisinde boşanma davası açmalıdır. Aksi taktirde mahkemeden sadakatsizlik tazminatını talep edemez.

YASAL UYARI – BİLGİLENDİRME

Pozitif Dedektiflik (Özel Dedektif) bürosu 2008 yılında kurulmuş olup İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla illerinde Kurumsal ofisleri bulunan bir resmi araştırma ve danışmanlık bürosu şirketidir. Maliye bakanlığı ve Ankara ticaret odasına kayıtlı olup faaliyet belgesi ve marka tescil belgeleri bulunmaktadır. Web sitemiz içeriğinde bulunan figür, resim, materyal, döküman ve diğer yazılar tarafımıza aittir. İzinsiz bu bilgilerin kopyalanması ve çoğaltılması durumunda yasal haklarımızı kullanacağımızı bilmenizi isteriz.