ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI
+90 552 425 00 00
Dil Seçin
trende

BOŞANMA DAVALARI

Anasayfa » BOŞANMA DAVALARI

Boşanma Davaları İçin Delil Toplama

Boşanma davaları özellikle bir taraf istemiyor ise oldukça çekişmeli geçtiği için boşanmak isteyen kişinin lehine olarak boşanma için delil toplamak oldukça önemlidir. Boşanma davalarında bir kişi boşanmak istemiyor ise boşanma işlemleri oldukça uzun sürmektedir. Türk aile hukukuna değer veren hakimler özellikle çocuklu ailelerde eşlerin boşanmaması için oldukça titiz davranmaktadır. Aile hukukuna bağlı klan eşlerin boşanmasına genellikle izin verilmez. Bunun için boşanmak isteyen eş karşı taraf için boşanmak için deliller toplar.

Boşanma Davaları İçin Hangi Deliller Önemlidir?

Boşanma davalarının özellikle hızlı bir şekilde bitebilmesi için aldatma ögesi oldukça önemlidir. Boşanma davaları için delil toplanması gerektiğinde en profesyonel dedektiflerden yardım alınmalıdır. Türk aile mahkemeleri aldatma ögesi göz önünde bulunduğunda eşleri derhal ve aldatılan eşin lehine bir şekilde boşanmasını sağlamaktadır. Bu yüzden boşanmak isteyen kişiler özellikle boşanma davaları için aldatma ögesi var ise kanıtlamak istediğinde dedektifler ile çalışmalar yapmaktadır.

Boşanma davalarında aldatmaktan farklı olarak çocukların velayet işlemleri de özellikle çocuklar bulunan aileler için oldukça önemli bir sorundur. Velayeti almak isteyen taraf karşı tarafın çocuk bakamayacağına ilişkin delilleri toplayarak mahkeme huzuruna sunmaktadır. Bu deliller profesyonel dedektifler tarafından oldukça gizlilik içinde yapılmalıdır ki kişi izlendiği fark ederek mahkemeyi kandıracak hareketlere bulunmasın.

Boşanma Davalarının Nasıl Delil Toplanır?

Boşanma davalarında boşanmak isteyen kişi dedektiflerin kapısını çalmaktadır. Boşanma davasına delil toplama işlemi için dedektiflerle çalışılabilir. Dedektifler aracılığı ile karşı taraf işle ile ilgi mahkemede lehine olarak delilleri toplayarak boşanma işleminin hızlı ve kendi için yararına olmasını sağlar. Özellikle eşler ayrı yaşıyor ise boşanma davalarında toplanacak birçok farklı delil olabilir. Boşanma davasında aldatma şüphesi var ise aldatma şüphesiyle ilgili toplanan deliller mahkemeye sunulur ve aldatılan eşin lehine boşanma davası sonuçlanır. Boşanma davasında özellikle çocuklu ailelerin velayet davasında velayeti isteyen taraf karşı tarafın çocuk bakamayacağını kanıtlamak amacıyla dedektif tutarak delil toplatır.

Boşanma Davalarında Delilin Önemi Nedir?

Boşanma davalarına delil boşanmanın seyri için oldukça önemlidir. Boşanmak isteyen tarafın delil toplamak amacıyla tuttuğu dedektifin doğru ve boşanmak isteyen tarafın lehine deliller bulmasıyla boşanma mahkemesi oldukça kısa bir sürede sonuçlanacaktır. Boşanacak olan taraflar arasında olan anlaşmazlıklar mahkemenin huzuruna sunulduğunda hakimler en doğru kararı verecektir. Mahkemede sonuçlanacak olan delillerin doğruluğu oldukça önemlidir.

Doğru olmayan deliller mahkeme huzuruna sunulduğunda boşanma davasına yanlış delil sunan tarafın aleyhine sonuçlanacaktır. Boşanma davası takibi dedektif tarafından oldukça profesyonel bir şekilde yaklaşık bir hata en uzun 10 gün içinde sonuçlanacaktır. Boşanma davaları için sunulan deliller ile boşanmak isteyen çift kolaylıkla boşanmak isteyen kişinin lehine bir şekilde sonuçlanacaktır. Özellikle çocukları olan ailelerde çocukların velayetlerini alabilmek için tutulan dedektifler ile çocukların velayetleri, velayeti isteyen kişide kolaylıkla kalmaktadır.

YASAL UYARI – BİLGİLENDİRME

Pozitif Dedektiflik (Özel Dedektif) bürosu 2008 yılında kurulmuş olup İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla illerinde Kurumsal ofisleri bulunan bir resmi araştırma ve danışmanlık bürosu şirketidir. Maliye bakanlığı ve Ankara ticaret odasına kayıtlı olup faaliyet belgesi ve marka tescil belgeleri bulunmaktadır. Web sitemiz içeriğinde bulunan figür, resim, materyal, döküman ve diğer yazılar tarafımıza aittir. İzinsiz bu bilgilerin kopyalanması ve çoğaltılması durumunda yasal haklarımızı kullanacağımızı bilmenizi isteriz.